Lov Amura bílého

Amur bílý, je známá sladkovodní ryba původem z Číny a Ruska, která se nevyskytuje ve všech sladkovodních vodách. Jejich potrava je jiná než u ostatních sladkovodních ryb, takže je nelze chytat na stejnou návnadu. A pokud ji vůbec chytíte, je nesmírně obtížné je ulovit stejným náčiním, které je úspěšné pro okounů, a většinu sumců. A tak je lov amura bílého vzrušující. Na lov Amura bílého je zapotřebí opravdu dobré rybářské náčiní. Pevný prut a silnější vlasec.

amur

Původ

Amur je čínská řeka, z níž pochází a podle níž byl pojmenován bílý amur neboli amur bílý. Do USA byli vysazeni v roce 1963 za účelem regulace plevelů. Jejich apetit je dravý, kvůli čemuž je v některých státech USA jejich dovoz zakázán. Dokonce i někteří ochránci životního prostředí se domnívají, že dokáží sežrat tolik plevele, že mohou být problémem pro životní prostředí volně žijících živočichů.

Rybolov

Amura bílého jako takového není tak těžké chytit, ale je těžké je spatřit. Při krmení víří vodu a často vylézají částečně z vody. Lze je chytit pomocí hotové kaprové návnady. Někteří je raději chytají na zeleninu na trojháček, jiní dávají přednost kukuřičným zrnkům. K lovu této ryby je třeba použít velký háček a těžký vlasec, protože ryba je poměrně silná. Doporučuje se i návazce na slanou vodu. Hodně pomůže nastavení volné brzdy a ponechání otevřeného závěsu. Když amur bílý vezme nástrahu, nechte ji několik sekund běžet a poté nastražte háček. I když je ryba silná, není vzhledem ke své obrovské velikosti velkým bojovníkem. Po zaseknutí obvykle nedělá velké výpady jako velký okoun. Pevně držte vlasec a navíjejte právě ve chvíli, kdy se ryba nesnaží běžet.

kukřice

Místa, kde se dá chytat

Stejně jako sladkovodní ryby, které jsou původní, ani amur bílý se nevyskytuje všude a budete ho muset trochu hledat. Obecně je mají ve svých vodních nádržích majitelé soukromých rybníků. Takže nejlepší způsob, jak je najít, je u každého soukromého rybníka! Může se to zdát těžké, ale není. Maximálně se budete muset zeptat majitelů. Ačkoli někteří majitelé rybníků vám nedovolí lov amura bílého a jiní vám rozhodně dovolí chytat a vypouštět. Amur je velicé hezká sladkovodní ryba a řada rybářů j velmi ráda chytá na své pruty. Bojovnost amurů je velmi známá a vyhledávana samotnými rybáři. Amur bílý se dá taky velmi dobře chytat z hladiny. Napřílad na kus staršího chleba. Při lovu amura z hladiny je záběr hezky vidět. Na amura narazíte na řekách i stojatých vodách. Občas se dá dobře spatřit i na hladině v hejnech. Amur bílý je krásná sladkovodní ryba ,kterou je radost chytit a užít si tak souboj při zdolávání.

rybaření

Author článku:  Jan Baláž  snímek obrazovky (143)

Na stránkách Rybařsképotřeby-pardubice najdete skvělou rybářskou výbavu pro váš úspěšný lov.✔️ Přesvědčte se sami a pořiďte si rybářské potřeby za skvělé ceny.✔️ Nakupte si z širokého množství kvalitních produktů. Nákupem online získáte spoustu výhod, od ušetřeného času po možnost vrácení zboží. Na Rybařsképotřeby-pardubice pro vás máme ty nejprodávanější rybářské potřeby.
Vybírejte z nabídky
10532
produktů
158
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Rybařsképotřeby-Pardubice